האם אתם נמצאים בזוגיות אובססיבית?

רובנו חווינו או חווים מערכות זוגיות שונות במהלך חיינו. חלקן ארוכות תווך וחלקן פחות. חלק גדול מהאנשים אשר נמצאים במערכת זוגית הדוקה לא תמיד יודעם להבדיל בין זוגיות אובססיבית לבין זוגיות שהיא מתנהלת בצורה תקינה ובריאה. זוגיות מושתת על אהבה, כבוד ויחסי חברות אמיתיים. אך עם הזמן יש מצבים של אובססיה בזוגיות של אחד מבני הזוג כלפי השני או של שניהם זה לזה.
מערכת זוגית אובססיבית

מהי מערכת זוגית אובססיבית?


איך ניתן בכלל לדעת האם אתם נמצאים בזוגיות אובססיבית? מה הם הסימנים לכך? חלק גדול מהבני הזוג כלל לא מודעים לכך שהם חיים בתוך אובססיה בזוגיות מסיבות שונות. חלקם ידחיקו זאת מפחד מלאבד את בן הזוג שלו, ויש כאלה שיאשימו את עצמם בכך ועוד.

הבן או הבת הזוג האובססיבי בדרך כלל יהיה עסוק נואשות בבן או בת הזוג שלהם, והסימנים הברורים לאובססיביות כלפי בן הזוג השני הם למשל:
 • התנהגות הרסנית וכפייתית כלפי בן הזוג השני
 • המחשבה על בן הזוג תופסת לו את מרבית מהזמן שלו עד כידי כך שלא נותר לו זמן פנוי לדברים נוספים בחייו.
 • שיחות טלפון מרובות מאוד, שליחת מסרונים ומיילים ובכל דרך אפשרית בניסיון ליצור קשר עם בן הזוג
 • הוא תמיד ירצה לדעת על כל דבר שאתם עושים, את המיקום שלכם ועם מי אתם מבלים את זמנכם מלבדו.
 • בן או בת הזוג אובססיבי אינו יודע לכבד את פרטיות של בת הזוג או בן הזוג
 • קניית מתנות מופרזת ללא שום סיבה והשקעה בבן הזוג מוגזמת.
 • שליטה בן הזוג בכל ההיבטים כמו לבוש, חברים ואפילו ניסיון בלהרחיק מבני משפחה וקנאה יחסי תלות ועוד.
 
על מנת לפתור את הקונפליקט הלא פשוט הזה ולרכוש כלים נוספים, ולהבין מהי מערכת זוגית אובססיבית מומלץ מאוד לפנות לאיש מקצוע מנוסה בתחום.
מזל רחל מתקשרת מומלצת ובעלת ניסיון רב תייעץ לכם ותלווה אתכם לאורך כל הדרך.

מהן הסיבות לזוגיות אובססיבית?

אובססיה בזוגיות אינה מתרחשת ביום אחד אלא מדובר בבנייה של התנהגות מסוימת לאור מקרים אשר קורים ביום יום וכל אחד מבני הזוג מפרש אותם אחרת.
יש מצבים שאכן בן הזוג חושד ויש לכך בסיס איתן אך יש גם מקרים רבים שאין לכך כל אחיזה במציאות, אך נוצרת אובססיה בזוגיות אשר משבשת לחלוטין את יחסי הקרבה בין בני הזוג ויוצרת קרעים וחוסר אמון ביניהם.

איך מזהים אובססיה בזוגיות?

התקשורת בעידן העכשווי מתבצעת בעיקר בהודעות ווטס אפ ולכן בני זוג רבים מעוניינים לקרוא הודעות של בני הזוג שלהם כדי לעלות על קשר שלהם עם אישה אחרת או גבר אחר, כדי לעלות על קשרים עם חברים מהעבודה או עם ידידים מהעבר, וזאת כדי לתהות עם הקשר ההדוק עם החבר מהעבר מתרחש כעת שוב.
כאשר יש חשד של בן הזוג או של בת הזוג, הדבר גדל לממדים עצומים ולא אחת החשד הופך להיות מגדל קלפים גבוה כשלעיתים אין לו בסיס כלל. במקרים האלה הן גברים והן נשים מחפשים את האמת ולכן הם פונים אל מזל רחל שהיא מתקשרת בעלת יכולות כדי שהיא תאמר להם מהי האמת. יש מקרים שאכן אחד מבני הזוג מסתיר בגידה והמתקשרת מציפה את כל המידע ללקוח אשר משוחח איתה טלפונית ויש מקרים שבהם היא מאשרת לו שאין כלום למרות כל החשדות וכל התחושות הפנימיות על דברים שנראים לא כשרים בהתנהלות הזוגית.
איך לזהות ולטפל באובססיה בזוגיות?

סימני אובססיה בזוגיות


כאשר קיימת אובססיה בזוגיות אפשר לראות כמה סימנים המעידים על כך כמו לדוגמה:
 • אחד מבני הזוג אינו מאפשר לבן זוגו לצאת למפגשים חברתיים או משפחתיים בלעדיו מחשש שיבגוד. הדבר מעיד על חוסר אמון עמוק ביניהם.
 • אחד מבני הזוג בודק את המידע בטלפון הנייד כאשר בן הזוג נמצא במקלחת או ברגעים שבהם הנייד לא נמצא עליו. הוא ממש ממתין לרגעים האלו כדי להסתער על הטלפון וכך לאמת את חששותיו ויש משוכות כמו העובדה שהנייד כל הזמן נמצא אצלו או שיש קוד סודי ולכן אין אפשרות לחדור לנתונים ולקרוא אותם.
 • מצבים שבהם אחד מבני הזוג מוחק שיחות כתובות עם גורמים שונים כדי שבן הזוג השני לא יעלה על תוכנן של השיחות.
 • אם אחד מבני הזוג מנהל מעקב אחר בן הזוג השני כשהוא יוצא לבלות, או למקום העבודה וזאת כדי לעלות על כשלים בנישואין או בזוגיות כמו בגידות.
 • אם אחד מבני הזוג מעיר לבן הזוג השני על כך שהוא או היא מסתכלים על נשים אחרות או על גברים אחרים, דבר שמעיד לכאורה על סיפורי אהבה מחוץ לזוגיות.

פתרון לזוגיות אובססיבית

קיימות כמה דרכים להיפטר מהתופעה של אובססיה בזוגיות וזאת על ידי תיאום מפגשים עם יועצת רוחנית לזוגיות שתפגש עם כל אחד מהם לחוד וגם יחד כדי לעשות כל שניתן על מנת לגשר על הפערים ולהחזיר את האמון ביניהם.

אפשרות נוספת היא הגעה אל מזל רחל ולאחר ההסבר על מה שקורה בתא המשפחתי היא תבצע מהלך של הסרת עין הרע כדי להעניק לבני הזוג חיים שקטים ומאושרים.

חיים באווירה של זוגיות אובססיבית אינם נעימים והם עלולים לדרדר את הזוגיות למצבים קשים. לכן חשוב לטפל בכך מוקדם ככל האפשר כדי לפתור את הבעיות וליהנות מהזוגיות.

איך מטפלים בזוגיות אובססיבית?


לעיתים ההתנהגות האובססיבית וכפייתית כלפי בן הזוג גורמת למערכת היחסים להיות לא נעימה ולא בריאה. ההתנהגות עלולה להיות הרסנית ביותר עד כידי כך, שאותו האדם אשר סובל לאורך חייו מהתכונה הזו, לא יצליח לרכוש לעצמו מערכת זוגית בריאה ותקינה. לכן עליו לגשת לטיפול מקצועי על ידי אנשי מקצוע מנוסים. הטיפולים הם רבים ומגוונים, לכן לכל אחד יתאים סוג שונה של טיפול.

הטיפול משתנה בהתאם לחומרת המצב ורצון טוב לטפל בבעיה של המטופל עצמו. אם אתם מרגישים שאתם זקוקים לעזרה בהתמודדות מול בן הזוג האובססיבי, תפנו למזל רחל שהיא מתקשרת מומלצת ומנוסה בתחום למספר טלפון 050-5363355

מוזמנים לקרוא עוד על זוגיות:
Coi בניית אתרים