האם אתם נמצאים בזוגיות אלימה? 

החלום של כל זוג הוא לחיות בהרמוניה ובאהבה גדולה. עם זאת יש לא אחת מקרים שבהם הקשר הזוגי משתבש והדברים מתגלגלים למצב של זוגיות אלימה. מדובר במצב חמור ומסוכן ויש לעשות כל שניתן כדי למנוע זאת מראש ואם הדבר מתרחש יש לעצור זאת באופן מידי.

מקרי אלימות קשים מאוד רק הולכים וגדלים, ואנו שומעים יותר ויותר על מקרים בלתי הפיכים. נשים רבות מצטרפות לסטטיסטיקה הנוראית של אלימות במשפחה.
אך לא רק נשים רבות הן הקורבן לאלימות, אלא גם גברים רבים מוצאים את עצמם בתוך מעגל אלימות על ידי הנשים.  

ישנם גם מקרים אשר לא שומעים עליהם ופחות משוחחים עליהם בשיח החברתי ביומיום שלנו. מקרים בהם האלימות אינה נראית לעין בחברה ובקרב הסובבים הקרובים של הקורבן. עד כדי שהקורבן בעצמו לא תמיד שם לב לכך שהוא חיי את חייו בתוך מעגל אלים. 

איך לטפל בזוגיות אלימה?

מהי זוגיות אלימה?

בקטגוריה של זוגיות אלימה נכללים כמה רבדים של פעילות מסוכנת כמו לדוגמה:
 • אלימות פיזית אשר כוללת מכות, סטירות, חבלות בדרגות שונות עד עילפון ובמקרים קיצוניים גם גרימת מוות.
 • אלימות כלכלית שבה אחד מבני הזוג מסתיר מבן הזוג השני את כל נושא הכספים, אינו מאפשר לו לראות את הנתונים ולמשוך כספים באופן נורמטיבי.
 • שתלטנות קיצונית אשר כוללת מגבלות בתחומים שונים כמו הגעה לעבודה, לבדיקות רפואיות ללימודים וכו' וכל זאת באיומים ובמעשים מפחידים.
 • התעללות רגשית אשר כוללת העלבות, השפלות, צעקות, משחקי כוח ומניפולציות אישיות ובאמצעות הילדים.
 • אלימות מינית הכוללת מעשי אינוס, הכרח לבצע פעולות בעלות אופי מיני ועוד.

איך מזהים אלימות בזוגיות? 

שאלתם פעם האם אתם נמצאים בזוגיות אלימה? לא כל דבר אשר קורה לנו בחיי הזוגיות הוא נחשב כאלימות, יחד עם זאת חשוב מאוד לדעת לזהות סימני אלימות אשר מופעלת עליכם. 

זוגיות אלימה כוללת בתוכה מעגל של אלימות מאוד ברור שחוזר על עצמו פעם אחרי פעם, עם דפוס דומה מאוד אחד לשני. התדירות משתנה מאדם לאדם, כך גם הסיבה לאלימות משתנה. 

 אז איך בכל זאת תדעו האם אתם נמצאים בזוגיות אלימה? ישנם סימני הזארה מאוד ברורים אשר מצביעים על כך, למשל: 

 • שליטה מוגזמת כמעט בכל תחום בחייך. 

 • הרחקת בן הזוג מחי החברה ומבני משפחה 

 • קנאה קשה. איסור של לבוש מסוים וכל טיפוח עצמי אחר. 

 • קסם אישי מופרז. 

 • לא מעריך את דעותייך. 

 • מנסה לשנות אותך ואת ההרגלים שלך. 

 • אלימות פיזית, מינית,  כלכלית ונפשית. 

 • איסור כמעט לגמרי טוטלי על עיסוק כלשהו, התפתחות אישית, לימודים או כל דבר אחר אשר עלול לפתח אתכם, ולקדם אתכם בחייכם האישיים. 

 • פרצי אלימות לא מוסברים וללא שום סיבה, לפעמים לגמרי בצורה מפתיעה. 

 • איום בפניכם על חייו של המאיים על כך שהוא יפגע בעצמו או התאבדות.  

 • שימוש באלימות פיזית כלפי עצמו. 

 • שיחות טלפון מרובות במהלך היום. 

אם מצאתם יותר משני סימנים המצוינים, זו כבר לא שאלה האם אתם נמצאים בזוגיות אלימה, אלא אתם לגמרי חיים תחת אלימות. 

בכל מקרה של אלימות בזוגיות מומלץ לא להתמודד בכוחות עצמכם, אלא לפנות לאנשי מקצוע מנוסים אשר יעזרו לכם לצאת ממעגל אלימות. תשתפו את הקרובים אליכם במצבכם, ואל תישארו לבדכם.

איך תדעו אם אתם נמצאים באלימות בזוגיות?

ייעוץ במקרי אלימות בזוגיות

אם מדובר בזוגיות נורמטיבית אשר בה האישה חשה בשלבים מוקדמים שיש שינוי לכיוון זוגיות אלימה חשוב שהיא תפעל באופן מידי. אחת הדרכים לקבלת עזרה היא לפנות לתקשור זוגי שבו כל אחד מבני הזוג מציג את זוויות הראיה שלו לגבי המערכת הזוגית. מהן נקודות החיכוך, היכן כל אחד מהם רואה בעייתיות בהתנהגות שאינה נאותה בכל מה שקשור להתנהלות היום יומית, עם הילדים, בנושאי כספים ועוד.

היועצת רוחנית המומחית לזוגיות מזל רחל עולה על הנקודות שמציתות מהר מאד את אחד מבני הזוג וכאשר הוא מתרגז ומתעצבן קיים חשש שזה יוביל למערכת של זוגיות אלימה. זו הסיבה שהיועצת מקדימה רפואה למכה ומשוחחת איתם גם יחד וגם לחוד על המצבים האלו מכל ההיבטים ועל כל ההשלכות שלהם. המטרה שלה היא להרגיע את העניינים כדי שרוח הדברים בבית יהיה רגוע ככל האפשר, היא מעודדת שיתופי פעולה, הבנות, שמירה על ערכים ודרך ארץ ובמיוחד כשיש ילדים בבית.

תקשור מדיום עבור מניעת זוגיות אלימה

אלימות בזוגיות היא סאגה בעייתית ביותר ולעיתים היא נובעת ממצבים שונים אשר התרחשו לאחד מבני הזוג או לשניהם יחד. המתקשרת המנוסה אשר בוחנת את עברם רואה לא אחת שמישהו קינא בהם או דיבר עליהם דברים רעים ולכן היא מבצעת את הפעולות הנדרשות להסרת עין הרע. מדובר בנושא שהוא אקוטי ויש לו הצלחה רבה, לאחר ההסרה כולם חשים ברוגע ובשלווה כיוון שהאיום שהיה מעליהם לא קיים כעת.

יחסים מעורערים בין בני זוג עלולים להוביל למקרים קיצוניים של אלימות על סוגיה השונים ולכן קיימת חשיבות רבה לפנות מבעוד מועד למזל רחל שהיא מיומנת מאד בהתמודדות עם זוגות שהגיעו למצבים האלה וקיימת סבירות גבוהה שהיא תסייע.

תוכלו לפנות אליי במספר טלפון: 050-5363355 וביחד נגיע לפתרון האולטימטיבי. אתם לא אשמים באלימות אשר מופעלת נגדכם ולגמרי אפשר לצאת מזה. 

התנהלות במקרים של אלימות קיצונית בזוגיות

יש מקרים שבהם הגלגל מתהפך ביום אחד ובן הזוג הופך להיות אלים ויש מקרים שמדובר בצעדים שמתגברים מיום ליום. כך או כך יש לפעול במהירות כדי לעצור סיטואציות מסוכנות אלו. הדרכים הם לפנות למשטרה ולהגיש תלונה, לבקש צו הרחקה נגד האדם האלים, לעזוב את הבית ולגור באופן זמני במעון לנשים מוכות ועוד.
בדרך הכלל האלימות היא של גברים נגד נשים אך יש גם מקרים הפוכים. כך או כך בן הזוג שחש מאוים עושה כל שאפשר כדי למנוע מצבים קיצוניים של זוגיות אלימה מיד כשהוא חש שקיימים סימנים שמעידים על כך כמו העובדה שבן הזוג מתעצבן מהר, מקלל, זורק חפצים ועוד.

מוזמנים לקרוא עוד על זוגיות:
Coi בניית אתרים