המיסטיקה שבמזון

בעדות שונות מקובל לייחס למזון סגולות ורפואות, נבואיות ואף כישופיות –המזון והאמונה משתנים בהתאם למיקום הגיאוגרפי.

אבוקדו, אורז, אפונה, ביצה, בננה, בצל, גרעינים, דובדבנים, זית, חרדל, מלפפון, עוף, צנובר, כמון, לבנדר, לחם, מלח, מרציפן, נענע, סוכריות, עדשים, פטרוזיליה, קינמון, רוזמרין, שום, שקדים, תמרים, תפוח אדמה, תפוח עץ.

אבוקדו
האבוקדו נחשב לירק התשוקה. על פי האמונה הספרדית, גרעין אבוקדו המוחזק בצמוד לגוף תורם ליופי הפנימי והחיצוני של הנושא אותו. מספרים שחכמי ספרד המליצו לבני זוג שהיו ביניהם תקשורת להניח גרעין אבוקדו בתוך כוס מים ולהציב אותה בחדר השינה על מנת לחזק את הקשר ביניהם.

אורז
רבים מיחסים לאורז את המזל והברכה. יש הנוהגים לפזר אורז על חתן כלה, לשפע, מזל, פוריות, עושר ואושר. ישנם בעלי עסקים הנוהגים לפזר אורז בכניסה לעסק.

אפונה
על פי חכמת הקבלה והאמונה היהודית, האפונה מצוינת לביטול קללות. אפונים יבשים בארנק ימנעו מרוחות ומשדים להתקרב אליכם או אל בני משפחתכם, וכן יעזרו במניעת מריבות בין בני זוג. עוד נאמר, כי אישה היוצרת מעגל מ 21 אפונים וגורמת לגבר להיכנס לתוכו, תגרום לו להתאהב בה באופן מיידי. במזרח הרחוק נהוג לירוק אפונה לעוסה על אגם שנוא, וכך מתבטלת האנרגיה השלילית שפיזר וקללתו.  

ביצה
אף פעם אל תתנו ביצים בשעות הערב, זה מביא מזל רע לכם ולאדם שאוכל את הביצה. על פי מסורות עתיקות, כאשר מגישים ביצים לשולחן, אין להגישן שלמות (אם הן קשות) אלא חצויות. ביצים שלמות על שולחן האוכל מסמלות קשיים ומריבות.
אם השכנה לקחה ביצה לעוגה, בקשו ממנה להחזיר ביצה אחרת תחתיה, מפני שביצה על פי המיסטיקה, מסמלת חיים.

בננה
הבננה מסמלת בתורת המיסטיקה פוריות, ובייחוד את כוח הגברא. היא ידועה כפרי העוזר להגברת המיניות של הגבר ושל האישה. על פי האמונה, בחורה שתאכל בננה ליד גבר מבוגר, תגרום לכך שהוא יתאהב בה באופן מיידי.
רבים נוהגים להעניק בננה במתנה כדי שהמקבל יזכה במזל ובשפע.

בצל
אמונה תפלה נפוצה הרווחת בקרב יהודים: אם בצל תלוי בפתח הדלת, הוא מונע משדים ורוחות רעות להיכנס. זרעים של בצל בתוך הכיס יטהרו את מחשבותיכם הרעות.
אם נפצעתם או נפגעתם - שפשוף של בצל במקום הפגוע יגרום להחלמה מהירה.
בעדה התימנית נהוג להגיש לכלה בצל על מנת למנוע ממנה בכי במהלך החתונה.
על פי האמונה הספרדית, אסור לבשל שום ובצל באותו התבשיל, כדי שלא יתקלקל כתוצאה מריב בין השניים.

גרעינים
כל סוגי הגרעינים, חיטה , סויה, אורז חמניות וכדומה, משמשים כהגנה מצוינת מפני שדים וקללות. על פי תורת המיסטיקה, גרעינים מתחת למזרן ירחיקו חלומות רעים מפני שהשדים יעסקו בספירתם.

דובדבנים
שתילת גרעין דובדבן במשך 14 לילות מתחילת החודש תביא זיווג מהיר, על פי תורת הקבלה. אם אישה מאכילה את בעלה כשהוא שיכור, בשלושה דובדבנים, היא תגרום לכך שיעשה כרצונה במשך שלושה חודשים.

זית
זית נחשב לפרי הקדושה. כל דבר קדוש נמשח בשמן זית. עלי זית הקשורים לראש מרחיקים כאבי ראש, משיחת שמן זית על איבר כואב תעביר במהרה את הכאב, וענפיו יביאו מזל ושלווה. לא מומלץ לשים זיתים שחורים על השולחן בערב שבת, מפני שזית שחור מסמל יום חול ולא קדושה. אם אתם מעוניינים שהמזל ידפוק על דלתכם בכל עונות השנה, כדאי שתשתלו עץ זית בכניסה לבית, כדי שיברך אתכם בשפע ובבריאות.

חרדל
על פי הרפואה הסינית, זרעי חרדל המונחים בכיס או בארנק מונעים התקררויות. אישה שאוכלת זרעי חרדל תגביר לעצמה את הפוריות, וצמח החרדל המונח על איברים כואבים, ישכך את הכאב. עמי המזרח מאמינים שחרדל מביא שפע ומזל ומגן מפני אויבים וחברים צרי עין.

מלפפון
העיראקים, המרוקאים והספרדים מאמינים שאם אישה נוגעת בצנצנת המלפפונים החמוצים במהלך ימי הווסת, הם יתקלקלו מייד. על פי אמונתם, בזמן הווסת לא מומלץ לאישה לבשל מאכלים המכילים חומץ, מפני שטעמם יהיה מר ולא מוצלח.
פרוסות מלפפונים גם יפיגו כאבי פרקים ושרירים, וכן יטהרו את העור ואת הנפש.

עוף
קיימת אמונה שעל פיה אם העוף לא מתבשל - נועצים בו שתי ציפורניים, והוא מתבשל תוך רבע שעה. אם נותנים לאדם חולה לשתות ציר עוף, הוא יבריא מייד. אם שופכים את הציר בגינה, הבית יהיה מוגן מעין רעה במשך שנה.

צנובר
הצנוברים ידועים כבעלי סגולות טיהור הגוף והנפש. שריפת צנוברים מגבירה מחשבות טובות ומונעת חלומות רעים. לא ברור מה מקור האמונה, אך רבים מכירים בסגולותיו של הצנובר במניעת אנרגיות שליליות והגברת מצב הרוח. לפי האמונה, אם שמים כמה גרגירי צנובר בכיס, ניתן לזכות בסכום כסף. הסינים מאמינים,שאם שכן מבקש מכם כמה צנוברים לסלט, לא כדאי לתת מפני שתגרמו למזל שלכם לברוח מכם.

כמון
העיראקים מאמינים שצמח הכמון מרחיק שדים ורוחות ושומר את הבית מפני גנבים. אם אתם קצת בלחץ נפשי וסטרס, שימו כמה זרעים של כמון מתחת ללשון ותוכלו להירגע מעט.

לבנדר
לבנדר נחשב ברפואה הסינית כצמח ריפוי והרגעה. שתיית תה לבנדר תרגיע בטן עצבנית ותטהר את הגוף. על פי היהדות צמח הלבנדר טוב בהגנה על תינוקות שרק נולדו, מעין הרע ומצרות נוספות כמו מחלות ומומים.

לחם
יהודי עיראק, מרוקו ומצריים מאמינים שאם אפיתם לחם והוא התבקע בזמן האפייה, כנראה שלידה צפויה בתוך המשפחה.

מלח
מצווה להביא לחם ומלח כאשר נכנסים לדירה חדשה. הלחם מסמל שפע ובריאות והמלח מסמל הגנה ושמירה מפני עין רעה ומזיקים אחרים. פיזור מלח בפינות הדירה יטהרו אותה מאנרגיות שליליות ומאנרגיות של בעליה הקודמים.

מרציפן
אם רוצים שליולדת יהיה הרבה חלב, כדאי לתת לה מרציפן. כך לפחות מאמינים הספרדים וגם הפולנים.

נענע
על פי הקבלה והרפואה הסינית לנענע יש תכונות מרפא רבות. טיפות  מיץ נענע על הראש, יפיגו את הכאב. ענף נענע בבית ימנע מחלות, עלי נענע מיובשים בכיס יביאו כסף וממון, והספרדים מאמינים שזר עלי נענע מתחת למיטתה של יולדת, יזרז את הלידה.

סוכריות
יהודים בכל העולם יודעים שזריקת סוכריות מביאה מזל טוב. לא רק בבר המצווה, אלא גם בחתונות ובאירועים משפחתיים משמחים.
כשתינוק מגיע בפעם הראשונה אל הבית, מומלץ לתת לו סוכריות הידועות כמגרשות שדים רוחות ומזיקים למיניהם.

עדשים
כשסבתא מכינה מרק עדשים, כדאי מאוד לשתות, מפני שהוא מביא מזל שפע והרבה כסף.

פטרוזיליה
במזרח התיכון נפוצה האמונה שאכילת פטרוזיליה מונעת הצטננויות. שאיפת אדי פטרוזיליה במים רותחים, פותחת את האף ומרפאת נזלת.

קינמון
על פי תורת המיסטיקה, הקינמון טוב למזל ולהגנה ומגביר את הכוח הנפשי והפיזי.

רוזמרין
הנוצרים מייחסים לצמח הרוזמרין תכונות טיהור וקדושה. גם אצל היהודים הרוזמרין נחשב כצמח מטהר, ושריפתו בתוך קערית עוזרת נגד עין הרע ומגרשת רוחות ושדים.

שום
על פי הרפואה הסינית השום מצוין לטיפול במחלות, בייחוד בהצטננות ובנזלת. בנוסף, הוא ידוע כמונע חלומות רעים, מגרש שדים מפאת ריחו החריף ומפיג כאב ברגע שמשפשפים אותו על מקום כואב ופגוע.
על פי האמונה הספרדית, אם מניחים שן שום מתחת למיטת תינוק שזה עתה נולד, תהיה לו ברכה והצלחה בחיים. על פי אותה אמונה, צריך להקפיד לקלף את השום מלמעלה ולא מלמטה, כדי שהשדים לא יקפצו. יש הנוהגים ללכת עם שום בכיס.

שקדים
ישיבה ממושכת על עץ שקד גורמת להצלחה בלימודים ובעסקים על פי תורת המיסטיקה. שקד טרי נחשב לפרי התשוקה ומגביר את היצר המיני, ואם תשימו אותו בכיס אולי תזכו בלוטו.
העיראקים והפרסים מאמינים שאם תתנו ליולדת שקדים בתוספת בירה שחורה, תהיה לה לידה קלה ביותר ושפע של חלב לתינוק.

בחזרה למעלה:
תמרים
על פי תורת הקבלה התמר נחשב כפרי מגביר פריון, מטהר ומגביר את החוזק הפיזי והנפשי של האוכל אותו. על פי עדות המזרח, התמר מסמל שפע ובריאות למחזיק אותו בבית או בכיס.

תפוח אדמה
קליפות תפוחי אדמה המפוזרות על המצח כאשר יש כאב ראש, יפיגו אותם במהרה. כך לפחות על פי הסבתא. חצאי תפוחי אדמה בפתח הדלת ירחיקו מחלות מהבית על פי כמה אמונות.

תפוח עץ
אין כמו תפוח העץ כדי לעורר אהבה או שנאה. תפוחים טריים מסמלים בריאות, תפוחים מיובשים מביאים אהבה, ואם תחצו תפוח בסכין חד ותשאירו את הסכין בתוכו, סביר להניח שתאבדו אהוב יקר על פי אחת האמונות.

למידע על דרכי טיפול להסרת עין רע היכנסו>>

כל הברכות,
מזל רחל

Coi בניית אתרים